Przedsiębiorczość - Aktualności

DrukujDrukujPDFPDF

Przedsiębiorczość to blok zajęć dla studentów współorganizowany przez Centrum Nowych Technologii oraz Zakład Innowacji Organizacyjnych i Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Blok przeznaczony jest dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy studiują na kierunkach niezwiązanych z zarządzaniem i ekonomią.

Naszym podstawowym celem jest dostarczenie wiedzy potrzebnej do założenia i prowadzenia własnej firmy. Proponujemy Państwu 7 przedmiotów, które pokazują różne strony prowadzenia działalności gospodarczej i są dostosowane do osób, które studiują kierunki przyrodnicze, techniczne, humanistyczne czy społeczne. Przedmioty prowadzą wykładowcy z Wydziału Zarządzania UW, Centrum Nowych Technologii, a także praktycy biznesu.

Aktualności

30 listopada o 16:30 gościem specjalnym na wykładzie „Komercjalizacja Wiedzy: Teoria i Praktyka” będzie dr GRZEGORZ BRONA - Prezes Zarządu/CEO Creotech Instruments S.A. (firmy, która w rankingu Deloitte 2016 znalazła się na 27 miejscu najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w Europie Centralnej i Wschodniej, http://creotech.pl/pl/o-nas/
Dr Brona jest również wykładowcą na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, laureatem nagrody naukowej „Polityki” (2012) oraz członkiem Rady Polskiej Agencji Kosmicznej.
 

START-UPS "Made in Poland" 

Czy pomysły studentów i doktorantów mogą pomagać setkom tysięcy chorych na świecie? Czy w Polsce mogą powstawać firmy technologiczne o potencjale globalnym? Czy na wynalazkach i badaniach naukowych można zarobić?

Odpowiedzi na te pytania i kilka historii z życia wziętych opowie dr Marcin Szumowski (CEO i prezes Zarządu OncoArendi Therapeutics - firmy specjalizującej się w poszukiwaniu i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób nowotworowych i zapalnych; tworca licznych start-opow technologicznych m.in. Medicalgorithmics SA (GPW:MDG), absolwent University of Illinois w USA).

Wykład oddędzie się 16 listopada o godzinie 16:30 w auli 1130 na pierwszym piętrze CeNT jako 1 z 5 ogólnouniwersyteckich wykładów „Komercjalizacja Wiedzy: Teoria i Praktyka”.


Już 9 listopada o godz, 16:30 na pierwszym wykładzie „Komercjalizacja Wiedzy: Teoria i Praktyka” gościem specjalnym będzie Anna Hejka: założycielka i Dyrektor Zarządzający Funduszy Private Equity/Venture Capital, Anioł Biznesu i Seryjny Przedsiębiorca, Doradca Międzynarodowych Instytucji Finansowych oraz Polityków, Prezes i Członek Rad Nadzorczych, Bankier Inwestycyjny i Komercyjny, Prelegent i Analityk. Pani Hejka opowie o tym CZEGO NIE LUBIĄ INWESTORZY czyli o typowych błędach popełnianych przez start-up'y. Ogólnouniwersyteckie wykłady „Komercjalizacja Wiedzy: Teoria i Praktyka”  - mają być odpowiednikiem wykładów Gwiazd Silicon Valley (S.Jobs, B.Gates...) na Uniwersytecie Stanforda i będą się odbywać w pięć kolejnych śród (9 listopada – 7 grudnia) w sali 1130 (budynek CeNT, aula na I piętrze).

Rozpoczęcie rejestracji na przedmioty
czwartek, maj 8, 2014 - 18:23
Od 15 maja można poprzez system USOS zapisywać się na przedmioty bloku (przedmioty ogólnouniwersyteckie). Zachęcamy do udziału! W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Polski
Zajęcia: 
Przedsiębiorczość
Podstrona: 
Aktualności
Typ: 
Blok zajęć dla studentów UW